Opóźnienia w lotach mogą teraz zarobić Bitcoin w Bułgarii, Oto jak

Tech firma jest touting płatności Bitcoin na opóźnienia i odwołania lotów, jak na blogu w tym tygodniu.

Bitcoin na opóźnienia lotów
Bułgarska firma technologiczna Colibra zapłaci Bitcoin Future’owi uwięzionym podróżnikom i urlopowiczom, jeśli w końcu staną na nogi linii lotniczych, z którymi podróżują. Jednakże, tak jak w przypadku wszystkich wspaniałych rzeczy w życiu, obowiązują zasady i warunki.

Colibra od zeszłego roku oferuje swoje usługi płatnicze jako gratyfikację, ale tylko w tym tygodniu dodała kryptonim jako opcję płatności. Firma pomaga niewygodnym podróżnym w otrzymaniu odszkodowania.

Colibra jest społecznością podróżnych, którzy dzielą się swoim prawem do otrzymania odszkodowania za 3+godzinne opóźnienia lotów (zgodnie z EU261), dzięki czemu mogą otrzymać zapłatę za loty, których żadna linia lotnicza nie zrekompensuje (od 1 do 3 godzin opóźnienia), jak wynika z jej bloga.

Miroslav Zaporozhanov, współzałożyciel Colibry, wyjaśnił usługę Lonely Planet:

„Na początku ludzie wydają się być zdziwieni, jak mogą otrzymać odszkodowanie za opóźnienia lotów, które nie są objęte rozporządzeniem UE [które wypłaca się po trzech godzinach] i bez konieczności płacenia czegokolwiek z góry“.

Dodał, że klienci uczą się wtedy podstawowej zasady, że wszystko to jest możliwe, ponieważ „wspólnie zgadzamy się dzielić minusami, aby więcej z nas mogło cieszyć się plusami“.

Bitcoin Volatility in Mind
Firma zadbała o zmienność Bitcoin’a w zakresie usług. Pionierskie aktywa kryptograficzne jest znany z ogromnych jednodniowych wahań cen, takich jak spadek o prawie 50% na początku tego roku w marcu. Jest to kluczowy powód do powszechnej akceptacji kryptońskiej, czyli utraty płatności i wartości w oparciu o czynniki pozostające poza kontrolą.

Aby temu przeciwdziałać, użytkownicy Colibry mogą „zablokować“ ceny Bitcoinów za każdym razem, gdy otrzymają płatność, albo w dniu, w którym podróżują za lot, albo w faktycznym dniu podróży.

Na przykład, częsty ulotka, który zarezerwował lot w zeszłym tygodniu i zablokowane w cenie na app, gdy Bitcoin został wyceniony w $ 11,000s zyskałby przyzwoity powrót z lotu opóźnionego dziś, gdy BTC jest powyżej $ 12,000.

Linie lotnicze nie stosują się do przepisów
Według Zaporozhanova, ponad 85% wszystkich uzasadnionych roszczeń nigdy nie jest wypłacanych poszkodowanym podróżnikom. Co więcej, są miliony pasażerów, którzy mają opóźnione loty i nie otrzymują żadnego odszkodowania, ponieważ przepisy tego zabraniają.

Dlatego Colibra stwierdza, że zagwarantuje wypłatę Bitcoinów każdemu użytkownikowi opóźnionemu o godzinę lub więcej, bez względu na powód, jaki poda linia lotnicza.

Podobny pilot został usiłowany w 2017 roku przez firmę ubezpieczeniową AXA, która skorzystała z opartego na łańcuchu blokowym procesu wypłaty odszkodowań dla pasażerów, których loty niestety opóźniły się o godziny.